top of page
SITE-SECURITY GO monteret i loftet

GO · INDENDØRS AKTIV SIKRING

Indendørs sikring med GO – aktiv overvågning

Ultramobil indendørs sikring til containere, skurvogne og lagerhaller – 3 skruer, strøm, og så er GO i gang med 24/7 overvågning fra vores egen godkendte kontrolcentral.

Egen godkendt kontrolcentral

En af de få i markedet

Egne modeller og software

Udviklet og produceret af os

Pris inden for 2 timer

Gratis rådgivning

Levering inden for 24 timer

Vi klarer opsætningen

Aktiv indendørs sikring med GO

GO er til dig, der vil have en prisbevidst, aktiv indendørs sikring, som kan placeres næsten overalt og flyttes efter behov. Enheden monteres på loft eller væg og skal blot have strøm – det indbyggede 4G-modem kobler den automatisk op til vores servere og godkendte kontrolcentral.

 

Kontrolcentralen overvåger GO i de tidsrum, du vælger. Mange kunder ønsker ikke overvågning i dagtimerne, men det er helt op til dig. Ved alarm ser en vagt billederne med det samme og kan reagere.

 

GO opstod, fordi vores kunder havde brug for midlertidig indendørs sikring i for eksempel containere, skurvogne og lagerhaller. Enheden er designbeskyttet og produceret i Danmark, og den kan suppleres med en røgkanon for ekstra sikring af dine værdier ved indbrud.

Montør monterer SITE-SECURITY GO i loftet

GO monteres nemt med en skruemaskine.

Fordele ved GO

✓  Ultramobil aktiv sikring, der nemt flyttes

✓  Plug'n'Play: 3 skruer og strøm – ingen wifi

✓  Overvågning fra vores godkendte kontrolcentral

✓  Abonnement, så du kender prisen hele perioden

✓  App til live-visning og til- og frakobling

SITE-SECURITY 360° · VORES EGEN SOFTWARE

Alle GO-enheder i ét login.

Se billeder, alarmer og status fra alle jeres GO-enheder samlet i SITE-SECURITY 360 – vores egen software, koblet til vores egen godkendte kontrolcentral.

✓  Se live-video fra GO-enheden, også i appen

✓  Slå overvågning til og fra, når det passer jer

✓  Dokumentation og rapport efter hver hændelse

SOFTWARE OG SIKRING FRA SAMME HUS

Vi bygger ikke kun master. Vi udvikler softwaren, der binder det hele sammen.

Udviklet af os

Vi udvikler SITE-SECURITY 360 med vores eget udviklingsteam. Derfor kan platformen formes efter, hvordan I arbejder.

Nye funktioner løbende

Platformen opdateres løbende. I får nye funktioner i portal og app uden at skifte udstyr.

Alt udstyr i én platform

Master, kameraer, alarmsensorer, adgangskontrol og GPS samles i ét login med roller til ledelse, drift og medarbejdere.

Egen godkendt kontrolcentral

Hændelser i 360 går direkte til vores kontrolcentral. Vi er en af de få med egen godkendt kontrolcentral.

ÉN PLATFORM · VÆLG MODULERNE

Video, alarm og app til GO

Start med video og alarm fra GO, og styr det hele i samme login: live-visning, til- og frakobling og rapporter. Røgkanon kan tilføjes som ekstra sikring.

✓  Webportal og mobilapp

✓  Push-beskeder

✓  Roller og rettigheder

✓  Rapporter og dokumentation

● Video   ● Alarm   ● Live-app   ● Røgkanon   

FRA FØRSTE OPKALD TIL RAPPORT

Sådan fungerer sikring med GO

Vi klarer det hele – fra rådgivning og levering til overvågning, udkald og rapportering.

1

Dialog om behov

Vi gennemgår rummet og dit behov og tilpasser tilbuddet. Du får en pris inden for 2 timer. Gratis og uforpligtende.

2

Levering og opsætning

Vi bestræber os på at levere GO næste dag. Du monterer den selv med skruemaskine og 3 skruer i loft eller væg og tilslutter strøm.

3

24/7 overvågning

GO kobler automatisk op til kontrolcentralen via 4G. Kontrolcentralen overvåger i de tidsrum, du vælger, og reagerer ved alarm.

4

Rapportering

I får besked og rapport på e-mail og i SITE-SECURITY 360 efter hver hændelse.

RELATEREDE LØSNINGER

Sikring af steder og lagre

Aktiv overvågning kan kombineres på tværs af løsninger. Læs mere om de enkelte løsninger.

Stablede skibscontainere

Containere

Sikring af containere og depotcontainere

Sikringsmast i åbent landskab

Mobil sikring

Flytbare enheder til udsatte steder

Byggeplads med sikringsmast

Byggepladser

Sikring af byggepladser og materiel

Sikringsmast med kameraer og lys

Virtuel vagtrundering

Vagtrunde via kamera fra vores kontrolcentral

Brand på tag – early warning mod tagbrand

Branddetektion

Tidlig varsling ved brand og unormal varme

Sorteringscontainere på en genbrugsstation

Genbrugsstationer

Sikring af genbrugsstationer og lagre

Serverrum i datacenter med rækker af netværksskabe

Datacentre

Sikring af datacentre og teknisk infrastruktur

Indhegnet lagerplads med fyrværkeri under opbevaring

Fyrværkeri

Sikring af fyrværkerilagre og salgssteder

Indhegnet område med SITE-SECURITY sikringsmaster set fra luften

Områdesikring

Sikring af hele anlægs- og lagerarealer

MODELPROGRAM

Udstyr til indendørs sikring

Vi udvikler og producerer selv vores enheder og kobler dem sammen med kameraer, alarm og vores egen software.

ZERO – uden strøm

Solceller, generator eller batteri, så overvågningen også virker, hvor der ikke er strøm.

ONE – kompakt og fleksibel

Kompakt enhed med kamera, lys og højttaler, der hurtigt sættes op ved indgange, porte og mindre arealer.

OBSERVER – store arealer

Stabil enhed med kamera, lys og højttaler, der overvåger store arealer og lagerpladser kontinuerligt.

GO – indendørs

Ultramobil indendørs sikring på loft eller væg. Kun strøm – 4G er indbygget.

FORDELE VED GO

Prisbevidst aktiv sikring

Prisbevidst abonnement

 

GO leveres på abonnement, så du kender udgiften hele perioden. Vi tilpasser tilbuddet til dit behov.

Plug'n'Play

 

3 skruer og strøm. Det indbyggede 4G-modem kobler automatisk op til vores kontrolcentral.

Reaktion med det samme

 

Alarmer går til vores eget dedikerede personale i den godkendte kontrolcentral, som ser billederne med det samme.

FAQ

Spørgsmål om indendørs sikring med GO

Hvor lang leveringstid er der på GO?

Vi bestræber os på at levere GO næste dag, så du kan komme i gang inden for 24 timer efter bestilling. Fortæl os om behovet, så giver vi en pris inden for 2 timer.

 

Hvor kan GO installeres?

Alle indendørs steder, hvor den kan monteres på loft eller væg og sluttes til strøm – for eksempel i containere, skurvogne og lagerhaller.

 

Skal GO sluttes til wifi eller internet?

Nej. GO har et indbygget 4G-modem, der kobler direkte op til vores servere og godkendte kontrolcentral. Den skal kun have strøm.

 

Hvad koster GO, og hvor lang er bindingen?

Prisen afhænger af dine behov, og GO leveres på abonnementsbasis, så du kender udgiften hele perioden. Vi tilpasser tilbuddet, også bindingen. Fortæl os om behovet, så giver vi en pris inden for 2 timer.

 

Hvad betyder det, at GO er designbeskyttet?

Designet kan ikke kopieres af andre producenter, så du ved, at du står med et ægte SITE-SECURITY-produkt.

 

Hvad er levetiden på GO?

Levetiden er principielt ubegrænset. Da løsningen afregnes via abonnement, er du også sikret, hvis enheden skulle gå i stykker.

Kontakt

GRATIS RÅDGIVNING

Få en pris på indendørs sikring med GO inden for 2 timer

Fortæl os om behovet, så ringer vi jer op og giver en pris inden for 2 timer. Vi kan levere inden for 24 timer.

HELLERE RINGE?

360° sikkerhed i ét login

bottom of page